Kuidas kanda loafereid?

Loaferid on mugavad kuid samas elegantsed klassikalist tüüpi meeste kingad, mida sobib kanda igal aastaajal - eriti suvel. Paelte puudumise tõttu saab loafereid niiöelda slip-on stiilis hõlpsasti jalga libistada.

Loafereid on saadaval erinevates stiilides, värvides ja nahatüüpides ning neid sobib kanda nii pidulikel kui ka vabaajalistel üritustel koos teksade, chinode, lühikeste pükste, bleiserite või isegi ülikondadega.

Seekord räägime peamistest meeste loaferite stiilidest, milliste riietega neid kombineerida ja kuidas nende eest õigesti hoolt kanda.

Penny loaferid

Penny loaferid on kõige klassikalisem stiil loaferite perekonnas. Neil on kinga välimisel ülaosal iseloomulik piluga nahast paneel. Formaalsuse poolest on penny loaferid vabaajalisemad kui tassel loaferid, kuid sõltuvalt viimistlusest ning värvist sobivad need kandmiseks ka pidulikematel üritustel.


Tassel loaferid

1950-ndate aastate USA’st alguse saanud penny loaferid on väga elegantse välimusega loaferid, mille välimisel ülaosal ripuvad dekoratiivsed nahast paelad. Tassel loaferid on formaalsuselt veidi pidulikumad kui penny loaferid ning kindlasti stiilne alternatiiv penny loaferitele.

Millega kanda loafereid?

Üldiselt on loaferid formaalsuselt vabaajalisemad kui Oxford, Monk või Derby kingad. Nad lisavad mehe riietusele täiendavalt stiili ja isikupära, kuid ei sobi rangelt formaalse kontoririietusega. Siiski on olemas kindlat tüüpi loaferid, näiteks penny loaferid, mida sobib kanda nii koosolekutel, ametlikel üritustel kui ka õhtustel black tie üritustel.

Teksad ja chinod

Üks lihtsamaid vabaaja riietusi loaferitega kombineerimiseks on teksad ja t-särk. Siinkohal on oluline tagada, et teksad ei oleks liiga pikad ega kottis. Soovituslik on ka vältida loaferite kandmist spordirõivastega.

Veidi pidulikuma ilme jaoks, mis sobib suveõhtuteks ja -üritusteks, kombineeri loaferid triiksärgi või polo särgiga ja klassikaliste siniste, beežide või heledat tooni chinodega. Samas pidage meeles, et kuigi erksavärvilised püksid näevad silmatorkavad välja, võib neid olla keeruline sobitada loaferite värviga.

Pintsak ja smoking

Piduliku kuid samas vabaajalise, smart casual, stiili saavutamiseks kombineeri loaferid pintsaku ja teksade, pükste või chinodega. Liiga piduliku välimuse vältimiseks kandke pintsaku all kvaliteetset t-särki.

Black tie ürituste jaoks sobivad suurepäraselt sametist penny loaferid või kõrgläikega mustad penny loaferid.

Sokid

Sokkide kandmine loaferitega on tuline teema ning arvamusi on erinevaid. Vigade vältimiseks on aga enamasti targem seda mitte teha. On olukordi, kus sokid lisavad välimusele efektsust, kuid kindlam viis on vältida nende kandmist, kui ei ole kindel kas kombinatsioon on õige. Kompromissina võib kanda madalaid sokke, mis pole loaferite kandmisel nähtavad. Kui ikkagi otsustate sokkide kasuks, veenduge, et nende värv ja muster sobituksid ja harmoneeruksid riietega - ühevärvilisi sokke on kindlasti lihtsam välja kanda kui mustrilisi. Tutvuge ka meie Pantherella 100% Egiptuse puuvillast sokivalikuga.

Lisaks tuleks kindlasti meeles pidada, et peale loaferite kandmist tuleks need kuivama jätta, et nahk taastuks ning kaua säiliks.


Kuidas hooldada?

Seemisnahksete loaferite jaoks kasutage vihmase ilma korral kindlasti kummist kinga harja - laske neil esialgu mõnda aega kuivada ning seejärel hõõruge kergete liigutustega.

Tavalisest nahast loafereid viksige iga paari kuu tagant - see aitab hoida naha pehme ning vältida liigset kortsumist.

Loaferite kuju ja struktuuri hoidmiseks kasutage kingapuid - kuna loaferid on enamasti valmistatud pehmest nahast võivad nad oma kuju kaotada kui nende eest korralikult ei hoolitseta.

Meie valikus olevate kingade hooldusvahenditega saate lähemalt tutvuda siin

Eelmine
Mida jälgida kingade ostmisel?

14 vastust

Email again:
HseotOzyBARX 24. detsember 2020
toLhDEzVs
VEDycWwzSP 24. detsember 2020
gzrkobMZPdUhHBO
ZLNeGDiIcuPKsbd 4. märts 2021
YaysgZwBfG
mlbwgtuZQ 4. märts 2021
uVUhWkbvlCXBeiM
iHJLVBzSTYWr 20. september 2021
liDrxYGvMg
PzdtnpoDF 20. september 2021
kPevWGmDih
nIluxXrKZjzYO 3. märts 2022
dbEplYfSVaw
KjvFPMDB 3. märts 2022
OKoDICQaAnkTSlEp
tigvlKjLHdQFrp 10. märts 2022
oKOCHPyeIlVXjh
YahzSeRbAvVF 10. märts 2022
doKCWeQi
dlFfiJhvgCu 2. mai 2022
bvxfQAmWqNoGS
doHeBvNKhnupmLkJ 2. mai 2022
KkqmWIyUgpSCFhLz
IWyFvlUPdKDGVj 1. juuli 2022
nzXhZWgy
pitMsQSdWBlUC 1. juuli 2022
UlXTGNfjH